Čtveřice v kapucích

Gang zlodějů řádí už i v Průhonicích! První záběry podezřelých

Klára Pospíšilová
Klára Pospíšilová
Publikováno 1. 1. 2020
Téma:

Televize Nova exkluzivně získala záběry, které patrně zachytily gang, který už od září děsí obyvatele na jihovýchod od Prahy. Organizovaná skupina tam v okolí Jesenice a Velkých Popovic vykradla přes 60 rodinných domů. Gang se nedávno zaměřil i na Průhonice. A právě tam lidé natočili záběry podezřelých maskovaných mužů. Policie už zřídila speciální tým.

Záběry ukazují čtveřici mužů v kapucích, kteří se plíží zahradou jednoho z domů v Průhonicích. Majitelé se domnívají, že se jim podařilo natočit obávaný gang vykradačů.

 

Drzost zlodějů se podle odborníků začíná stupňovat. Na vykradení jim stačí jen pár minut a z domů berou pouze peníze a drahé šperky.

 

"Nemá cenu mít doma nějaké velmi cenné předměty. I kdybych měl trezor a ten gang byl naladěn, že by se zbraní v ruce vstupoval, tak si s pistolí u hlavy vzpomenete na číslo kódu," popsal bezpečnostní expert Andor Šándor.

 

 

Scénář je vždy stejný - gang domy vykrádá po setmění, jejich nejoblíbenější čas je podle policistů mezi 17. a 19. hodinou. Neodradí je pes, kamery ani bezpečnostní systémy. "To jsou nějací čtyři aktivní v kuklách, přeskakují ploty, takže velice fyzicky zdatní," myslí si obyvatel Jesenice.

 

O majetek, domácí mazlíčky a hlavně děti se bojí stovky zoufalých lidí. Gang zvládl vyloupit desítky domů v okolí Jesenice, Říčan, Čerčan, Újezdu nad Lesy, Jílového u Prahy a Velkých Popovic.

 

"Už se tady jako bojíme, protože nechat doma dítě a najednou tam přijde nějaký exot," prohlásil muž z Velkých Popovic. "Vylomili okno, takže neřeší nějaké zabezpečení vůbec, prý chodí jen s batůžkem," dodal další.

 

 

Zoufalí obyvatelé se už obrátili na policejního prezidenta. Místní lidé si prý přijdou jako na střelnici, podle nich je jen otázkou času, než se stane něco horšího.

 

"Policie České republiky, byť policejní prezident slíbil, že se tomu bude věnovat, není schopna ochránit každou jednu vesnici," prohlásil Šándor. Některé vesnice se proto rozhodly vzít situaci do vlastních rukou, třeba obyvatelé Osnice si na vlastní náklady začali platit security službu.
 

epa TN.cz