miliardáři roku 2018

Gates už není nejbohatším mužem světa! Kellner i Babiš si polepšili

Bill Gates
Zdroj: Profimedia, thinkstockphotos.com
Bill Gates
Téma:

Zakladatel Microsoftu Bill Gates už nevévodí žebříčku světových miliardářů časopisu Forbes! Přeskočil ho šéf Amazonu Jeff Bazos, jehož jmění se dohaduje na 112 miliard dolarů. Nejbohatší Čech Petr Kellner je nejvýše v historii, do top padesátky se ale nedostal.

Časopis Forbes zveřejnil žebříček světových miliardářů, tedy lidí s majetkem vyšším než miliarda dolarů. Letos je seznam rekordně dlouhý a zahrnuje 2208 jmen. Zakladatel Microsoftu už mu ale nevévodí.

 

Billa Gatese sesadil z prvního místa Jeff Bazos, zakladatel a spolumajitel internetového obchodu Amazon. Časopis jeho jmění odhaduje na 112 miliard dolarů, což je o 39 miliard více než v roce předchozím, kdy obsadil třetí příčku.

 

Bazos se stal zároveň skokanem roku. Billu Gatesovi na něj schází asi 22 miliard dolarů! Zakladatel Amazonu přeskočil i investora Warrena Buffeta, jehož majetek se odhaduje na 84 miliard dolarů. Top pět uzavírá Bernard Arnault spojovaný se značkou Louis Vuitton (72 miliard dolarů) a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg (71 miliard dolarů).

 

 

Nejbohatší Češi

 

Nejbohatší Čech Petr Kellner se s majetkem ve výši 15,5 miliardy dolarů dostal na 88. příčku. Majetek českého premiéra v demisi Andreje Babiše šel meziročně také mírně nahoru, Forbes ho pro letošek odhaduje na 4,6 miliardy dolarů. Na třetím místě se mezi Čechy umístil Karel Komárek, jehož Sazka Group je nejsilnější loterijní skupinou v Evropě a loni významně narostla (3,2 miliardy dolarů).

 

Čtvrtým nejbohatším mužem je realitní magnát Radovan Vítek (2,9 miliardy dolarů), pátým investor do energetiky Daniel Křetínský (2,6 miliardy dolarů) a šestým uhlobaron Pavel Tykač (1,3 miliardy dolarů). Kompletní seznam nejbohatších lidí světa najdete ZDE.

lud TN.cz