revoluční zákon

Gayové v Německu poprvé adoptovali dítě! Má to jít i u nás?

Homosexuálové chtějí rodinu
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

První homosexuální manželský pár v Německu si adoptoval dítě. Umožnil to zákon o manželství, který začal platit 1. října. Podle něj mohou páry stejného pohlaví uzavírat manželství, a tím pádem i adoptovat děti.

Kai a Michael Korokovi z Berlína jsou historicky prvním manželským párem stejného pohlaví, který v Německu adoptoval dítě. Až do konce září žili v registrovaném partnerství, hned 2. října se z nich ale díky novému zákonu stali právoplatní manželé.

Anketa

Měli by mít homosexuálové právo adoptovat dítě?

Hlasovalo 11302 lidí.

 

Neváhali a po obdržení oddacího listu oficiálně požádali o adopci dítěte, které u nich žilo od svého narození. Malého Maximiliana měli do té doby v pěstounské péči. Jejich žádost soud schválil a pár tak chlapce oficiálně adoptoval. Píše o tom německý deník Welt

 

Zákon je podle německého svazu lesbiček a gayů velkým krokem k rovnoprávnosti pro všechny homosexuály. Ti teď mají stejná práva jako heterosexuální páry, včetně práva adoptovat dítě.

 

 

V Česku zatím homosexuálové podobné právo nemají. Smějí žít v tzv. registrovaném partnerství. Adoptovat si dnes mohou v některých případech pouze biologické dítě svého partnera. Proti adopcím homosexuály se staví i některé politické strany - například lidovci nebo Starostové. 

Související témata:
mom TN.cz