Režíroval Renč

Gazdík a Bělobrádek jako skauti. Podívejte se na jejich volební spot

KDU-ČSL a STAN podepsali koaliční smlouvu
Zdroj: ČTK
Pavel Bělobrádek a Petr Gazdík při podpisu koaliční smlouvy
Téma:

Koalici lidovců s hnutím STAN schválili v sobotu delegáti sjezdu KDU-ČSL. Staronový předseda strany pak představil předvolební spot koalice, který natočil režisér Filip Renč.

Dva mají větší sílu a dokážou víc, než kdyby se o to snažili odděleně. Takové poselství vyjadřuje nový klip KDU-ČSL a STAN. Režisér Filip Renč přišel dvouminutový spot představit na lidovecký sjezd.

 

Anketa

Získá koalice KDU-ČSL a Starostové 10 % hlasů potřebných pro vstup do Sněmovny?

Hlasovalo 4189 lidí.
Klip ukazuje dva chlapce, kteří spolu závodí, ale do cíle doběhnou nastejno. Ostatní děti pak porazí při přetahování provazu, pomáhají si při výstupu na skálu. Na konci se "táborníci" prochází mezi ohradami s koňmi a když se otočí na kameru, promění se v předsedy Pavla Bělobrádka a Petra Gazdíka.

 

Příběh doprovází stále se zesilující hudba a hesla, v nichž je vždy obsaženo slovo "síla". Chlapci také probíhají kolem různých křesťanských symbolů - kostela nebo kříže na kopci, v pozadí pak dívky mávají českou vlajkou či žlutým šátkem.

 

 

Klip vyvolal i mezi voliči lidovců a STAN rozporuplné reakce. Někteří ho chválí jako nejlepší volební spot za posledních několik let, líbí se jim zpracování. "No vida, že by se konečně někdo u nás naučil dělat dobrý volební spoty?" píše třeba Jiří.

 

 

Další ho odsuzují jako naprostý přešlap v marketingu. "Bojim, bojim, že po zhlédnutí tohoto posttotalitního schematického blábolu ztratí tato koalice tolik hlasů, že bude po volbách v opozici čtyři roky důkladně přemýšlet nad výběrem jiného autora předvolebního klipu," komentoval jiný uživatel.

epa TN.cz