Čerstvá nařízení

Generál Chaos a plukovník Zkáza. Čtenáři TN.cz reagují na opatření

Andrej Babiš a Roman Prymula se vyjádřili k aktuální situaci
Zdroj: TV Nova
Andrej Babiš a Roman Prymula
Petr Zelený
Petr Zelený
13.10. 2020 9:45
Téma:

Vláda v pondělí pozdě večer vyhlásila řadu nových opatření - například uzavření 1. stupně základních škol, restaurací, shlukování lidí maximálně po šesti, či povinné roušky na zastávkách veřejné dopravy.

Nová omezení, která vesměs platí od této středy až do konce nouzového stavu 3. listopadu, rozpoutala mezi čtenáři TN.cz bouřlivé diskuze. Zatímco jedni novinky schvalují, jiní vládě Andreje Babiše (ANO) spílají a nadávají.

 

"Na generála Chaose a plukovníka Zkázu budeme ještě dlouho vzpomínat. To, co dokázali oni za půl roku, už nepřekoná nikdo," rozčiluje se na facebooku TN.cz Zdenda Stu.

 

 

"Myslím, že je to šílenství a že už to stačí. Pokud důsledky všech opatření budou horší než samotný problém, jsou naprosto nesmyslná až nebezpečná," přizvukuje Aja Pitova.

 

Anketa

Souhlasíte s novými vládními opatřeními?

Hlasovalo 6957 lidí.
Další lidé ovšem kroky vlády hájí, i když zároveň přiznávají, že v nařízeních bývá zmatek. "Já čekám, kdy zazvoní budík a já se probudím z tohoto šíleného snu. Tady je hodně lidí, co jsou mimo realitu. Opakující se soustavné napadání vládních rozhodnutí. Ano, můžou být někdy zmatečná, ale v jejich kůži bych nechtěla být ani jeden den. Třeba by to chtělo, aby se ti chytří podívali kolem sebe a poslechli si třeba státníky jiných zemí. Slovensko se včera vyjádřilo, že jsme na dálnici do pekla a nechtějí mít takový scénář jako u nás," zamýšlí se Iva Bohuňovská.

 

Bezvýhradné zastání má kabinet u Jarmily Klepáčové. "Naprosto s nimi souhlasím! Ještě bych přidala nošení roušek všude venku. Jsme na tom nejhůře z celé Evropy, tak co řvete a nadáváte?" nechápe odpor proti omezením.

 

 

To Veronika Moláčková přidala až filozofické zamyšlení. "Můžeme si za to sami. Kdyby každý seděl doma na pr**li a nemusel na dovolenou, kdyby si nasadil roušku ve veřejném prostoru a lidi se nechovali jak urvaní ze řetězu, každý nebyl odborník na vše, a trochu používal mozek, tak taková opatření nebudou. Nejhorší na všem je, že účty se platit musí a spousta lidí už na ně nemá. A ještě se najdou takoví chytráci, co přemýšlí, jak na celé věci vydělat," napsala.

 

Pusťte si záznam pondělní tiskové konference vlády, na které oznámila nová opatření:

 

TN.cz