děsivá předpověď

Génius Hawking varuje: Lidstvo nepřežije na Zemi dalších 1000 let

Stephen Hawking
Zdroj: Oficiální zdroj
Stephen Hawking
Téma:

Geniální fyzik Stephen Hawking varuje svět před záhubou. Vědec tvrdí, že máme jen už okolo 1000 let k nalezení nové planety pro život.

Lidstvo podle Hawkinga nepřežije na této planetě dalších 1000 let. Podle jeho slov klimatické změny, atomové bomby a roboti změní Zemi v neobyvatelnou.

 

Vědec začátkem tohoto týdne tvrdil, že lidstvo může dlouhodobě přežít, pouze pokud založí kolonie na jiných planetách. "I když je pravděpodobnost katastrofy v následujících letech poměrně nízká, postupem času se zvýší," prohlásil Hawking při přednášce na Oxfordské univerzitě v Anglii.

 

Lidstvo podle něj zanikne mezi 1000 až 10 000 lety. "Pak se musíme usídlit na jiných planetách ve vesmíru. Aby konec světa neznamenal i konec lidské rasy," varoval fyzik. "Máme šanci, pokud se dostaneme z naší křehké planety pryč," dodal.

 

 

Génius také varuje, že nebude stačit pouhých sto let, aby se nám podařilo vytvořit soběstačné kolonie na jiný planetách. Proto by se podle něj mělo začít s budováním co nejdříve.

 

"Podívejte se nahoru ke hvězdám. Snažte se v tom co vidíte najít smysl. Přemýšlejte, proč vesmír existuje. Buďte zvědaví. I když život vypadá někdy velmi složitě, vždy se najde něco, v čem můžete uspět. Vše záleží jen na tom, že se nevzdáte," zakončil Hawking.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÉ PROROCTVÍ: Co předpověděl Nostradamus lidstvu? Jeho vize se plní

ŠOKUJÍCÍ STUDIE: Jak dlouho bychom přežili při katastrofě? Z výsledků budete přímo jásat!

has TN.cz