HURÁ NA KOLA

Gočárovy schody – nevídaný závod horských kol v centru Hradce Králové

Téma:

Závod horských kol v historickém centru města? Proč ne! Ve středu 17. 6. 2015 se v Hradci Králové na Velkém náměstí poprvé představí závod horských kol Gočárovy schody. Dle slov pořadatelů se již při prvním ročníku máme na co těšit.

Divácky atraktivní závod odstartuje ve 14 hodin, kdy si na trati poměří síly nejmladší účastníci programu. Tento úvodní závod je zahrnut do seriálu cyklistických závodů pro žáky základních škol Pardubického a Královéhradeckého kraje s názvem Hledá se vítěz s TV Nova. Z každého z celkem devíti nominačních závodů postoupí nejlepší závodníci do finále, které se uskuteční 27. 9. 2015 ve Vysokém Mýtě. Patronem tohoto seriálu závodů je stejně jako v minulých letech orlickoústecký rodák a olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.

Před odstartováním kategorie elite se v 17:30 na start postaví závodníci kategorie hobby, kteří si otestují stejnou trať jako jezdci elite. Cyklisté pojedou 25 minut s jedním závěrečným kolem.


Odpolední akce na Velkém náměstí vyvrcholí v 18:30 závodem mužů elite. Z těch nejúspěšnějších se můžeme těšit na Jaroslava Kulhavého nebo Jana Škarnitzla. Kritérium, jehož se účastní i další profesionální čeští bikeři, se pojede 40 minut s jedním cílovým kolem. Po vyhlášení výsledků proběhne autogramiáda nejlepších závodníků kategorie mužů elite.

Na okruhu o délce 1,3 kilometru nebude chybět bezesporu nejzajímavější úsek trati a to výjezd po Gočárových schodech. Cyklističtí nadšenci budou mít možnost podpořit závodníky i při průjezdu Pivovarským náměstím s následným sjezdem po schodech k zimnímu stadionu.

 

V kategorii elite budou vypsány finanční prémie do desátého místa, v kategorii Hledá se vítěz s Novou a hobby budou připravené věcné ceny pro první tři nejrychlejší jezdce od partnerů závodu, kterými jsou Mitas, Všeobecná zdravotní pojišťovna, Primátor, Fantazie - bytové doplňky, Ghost, Prodoli, Amulet, Bárta.bike, Scuderia Praha, Festival park a Bageterie Boulevard. Partner akce Prodoli věnoval do tomboly horské kolo v hodnotě 15 000 korun, výrobce Amulet daroval dětské kolo v hodnotě 8 000 korun.

Během celého odpoledne se pro zájemce nabízí možnost seznámit se s cyklistickými novinkami a vyzkoušet si jízdu na elektrokole Apache, kterou poskytuje hradecký obchod Bárta.bike. K dispozici budou i značky kol Lapierre, Ghost, Electra nebo Amulet.


Mediálními partnery akce jsou TV Nova, Rádio Černá hora, MTBS, Maxim a Cyklonovinky.cz.

Nad závodem v Hradci Králové a celým seriálem Hledá se vítěz s TV Nova převzali záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, hejtman Královéhradeckého kraje Luboš Frank a město Hradec Králové.

Přihlášku do závodu hobby naleznete zde.
Registrace do závodu seriálu Hledá se vítěz s TV Nova zde.
 

Harmonogram závodu:
06:00 – zahájení stavby trati závodu
12:00 – prezentace seriálu Hledá se vítěz s TV NOVA
14:00 – start seriálu Hledá se vítěz s TV NOVA (10 kategorií)
17:00 – vyhlášení závodu Hledá se vítěz s TV NOVA
17:00 – veřejný trénink – otevřená trať
17:30 – konec veřejného tréninku
17:30 – start a žehnání závodníkům „HOBBY“ – 23 min. + kolo
18:00 – cíl závodu „HOBBY“
18:15 – prezentace závodu ELITE MEN
18:40 – start a žehnání závodníkům ELITE MEN – Komenského ulice – 50 min. + kolo
19:50 – cíl závodu ELITE MEN
20:00 – slavnostní vyhlášení vítězů hlavního závodu
21:15 – ukončení programu
21:16 – after párty

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz