DOJETÍ NEBO SLUŠNOST?

Gottová poslala dopis Zemanovi: Strohá slova díků hradním úředníkům

Ivana Gottová
Zdroj: Profimedia
Michaela Trochová
Michaela Trochová
Aktualizováno 15.11. 2019 21:16
Téma:

Ivana Gottová poslala prezidentu republiky děkovný dopis. Vyjádřila v něm vděk za to, že se Miloš Zeman osobně angažoval v tom, aby rozloučení s jejím zesnulým manželem bylo náležitě důstojné.

Karel Gott byl velikán české hudební scény, velkolepé proto bylo i rozloučení s ním. Jako první kulturní osobnost byl na své poslední cestě dokonce vyprovozen se státními poctami. To bylo dosud obvyklé pouze pro prezidenty a vysoké politické představitele.


Kromě rozloučení na Žofíně se dočkal i zádušní mše konané v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Právě za ni Gottova vdova Zemanovi poděkovala ve svém dopise. Věří, že se konala právě s nepominutelným přispěním prezidenta republiky a jeho kanceláře.

 


„Dovolte mi proto tímto vyjádřit Vám mé osobní poděkování. Rovněž tak mé poděkování směřuje vůči všem z okruhu Kanceláře prezidenta republiky a všech jejích součástí, kteří se na náročné realizaci podíleli – nelze je na tomto místě uvést všechny a nejde rozhodně jen o vedoucí pracovníky, přesto bych ráda výslovně zmínila alespoň pana Vladimíra Kruliše, ředitele Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky, a v neposlední řadě též pana Jana Nováka, ředitele Sekce administrativní Kanceláře prezidenta republiky,“ znějí poněkud strohá slova vdovy po Karlu Gottovi.

 

Přečtěte si celý dopis:


Dopis adresovala na Hrad již koncem října, dnes ho na sociálních sítích zveřejnil prezidentův tiskový mluvčí.

Související témata:
TN.cz