Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 7. 2018
Potyčka na hokeji

Stánkař se na hokeji vrhl na kontrolu EET, hrozí mu čtyři roky

EET - napadení na hokeji
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Až čtyři roky za mřížemi může strávit horkokrevný mladík, který na začátku března velmi nelibě nesl kontrolu stánku z finančního úřadu. Úředníkům nejprve nadával, pak přešel i k fyzické inzultaci. Teď si vyslechl obvinění hned ze dvou trestných činů.

Kontroloři stánky navštívili na hokejovém stadionu během zápasu mezi domácím Prostějovem a hostujícím Kladnem. Úředníky zajímalo, jestli jsou dodržována pravidla elektronické evidence tržeb.

 

"Při této kontrole došlo tehdy ze strany neznámého pachatele k napadení kontrolorů. Muž nejprve slovně oba poškozené, kteří kontrolovali prodejní stánek, urážel vulgárními výrazy. Pak začal přemisťovat zboží, které bylo předmětem kontroly a vzápětí na ně převrátil prodejní stolek," upřesnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Podle ní ovšem nešlo přímo o stánkaře, ale o některého z návštěvníků hokejového utkání.

 

To ovšem ještě nebyl konec - mužova agresivní tiráda vyvrcholila tím, že jedné z úřednic vytrhl protokol o kontrole a utekl s ním pryč.

 

"Tento čtvrtek kriminalisté zahájili trestní stíhání 26letého muže jako obviněného z trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě, za který dle trestního zákoníku hrozí až čtyřleté vězení. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě," uzavřela Zajícová.

pez TN.cz
Reklama