Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 4. 2018
Nevybíravý útok

Grázl škrtil chlapce, mobil ale stejně nedostal. Hrozí mu deset let

Mladík s komplicem na Žižkově přepadl chlapce (12)
Zdroj: Policie ČR

Pražští kriminalisté už skoro měsíc pátrají po mladém lupiči a jeho komplicovi, kteří na Žižkově přepadli dvanáctiletého chlapce. Hoch se ubránil, útočníkům teď hrozí až desetileté vězení.

"Kriminalisté od 19. března pátrají po muži, který před půl šestou odpoledne v Krásově ulici na Žižkově přepadl dvanáctiletého chlapce. Zatím neznámý podezřelý ve společnosti ještě dalšího muže sledoval chlapce, který vystoupil z tramvaje na zastávce Husinecká a šel domů," popsal policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Když školák otevřel dveře domu, lupič šel dovnitř za ním a zaútočil. Překvapeného chlapce přitlačil na zeď, dal mu loket na krk, přitlačil a začal tím svou oběť škrtit.

 

"Zároveň požadoval vydání mobilního telefonu, ale ten mu chlapec nedal. Naopak začal křičet o pomoc, čehož se útočník zalekl a dal se na útěk. Ještě před tím ale stihl přepadeného udeřit do obličeje," přiblížil dramatické okamžiky Daněk.


 

Popis podezřelého: Muž ve věku mezi 20-25 lety, výška cca 175 cm, štíhlá postava a světlá pleť. Oblečený byl do bundy s kapucí, která měla na prsou bílý klín, černých kalhot a na nohou měl černé sportovní boty s bílou podrážkou. Na hlavě pod kapucí měl tmavý kulich s pruhem a na rukou tmavé rukavice. Hovořil česky bez přízvuku.

 

Popis společníka podezřelého: Muž ve věku okolo 25 let, výška cca 180 cm, střední postava a tmavá pleť. Oblečený byl do tmavé zimní bundy s kapucí, tmavých tepláků a tmavých sportovních bot.

 

"Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání loupeže, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na deset let. Jestliže některého z podezřelých mužů na záběrech poznáváte, kontaktujte linku 158," prosí policejní mluvčí.

pez TN.cz