Policie ho už má

Grázl za volantem: Vážně zranil cyklistu a od nehody ujel

Sražený cyklista
Zdroj: TV Nova

K smrtelné nehodě došlo v pondělí odpoledne mezi Filipovem a Žleby u Čáslavi. Ze zatím nezjištěných příčin srazil na silnici II/337 osobní automobil cyklistu. Řidič z místa nehody ujel, vážně zraněného cyklistu nechal ležet na silnici. Policisté ho ale záhy našli v 17 kilometrů vzdálené Kutné Hoře.

Nehoda se stala krátce před 16. hodinou na silnici druhé třídy z Čáslavi na Seč. Jak se nehoda stala zatím policisté neví. Řidič ale u nehody nezastavil a sraženému cyklistovi nepomohl. "Na místě nehody se nezdržel," řekl TN.cz mluvčí středočeských policistů Jakub Vičánek.

 

Cyklista přitom podle informací Kutnohorského deníku utrpěl vážné zranění hlavy. "Bylo u něj nutné provést intenzivní ošetření včetně připojení na umělou plicní ventilaci. Posléze byl letecky transportován do Střešovic do Ústřední vojenské nemocnice," uvedla pro Kutnohorský deník mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

 

 

Policisté ale řidiče rychle dopadli. "Za pomocí městské policie v Kutné hoře byl řidič vypátrán a předán policistům," uvedl pro TN.cz mluvčí středočeských policistů Jakub Vičánek. Řidič podle něj nebyl pod vlivem alkoholu. Co bylo příčinou nehody, teď budou policisté vyšetřovat.
 

vbo TN.cz