Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.7. 2018 14:27
Nové recepty

Grilujete jenom maso a klobásy? O hodně přicházíte! TRENDY

Grilování
Zdroj: oficiální zdroj
Ilustrační foto

Tak jako celá gastronomie i grilování podléhá novým trendům. Mlsné jazýčky touží po nových chutích, a tak kuchaři přicházejí se stále zajímavějšími kombinacemi. Přečtěte si, co nového k ochutnaní je nachystáno pro letošní sezónu.

Grilování je příležitost potkat se s kamarády i rodinou, společně si užít pobyt venku na čerstvém vzduchu a zároveň se trochu blýsknout kuchařským uměním. Samotné grilování už není pouze o pořádném fláku masa, můžete zkusit i odvážnější recepty.

 

Na grilu se dá totiž připravit skoro cokoliv, existuje jen málo surovin, se kterými si nerozumí. Pokud se tedy nebojíte, můžete vyzkoušet i kuriózní kombinace. Ovšem jestli vaše letošní grilovací menu má být in, rozhodně v něm nesmí chybět pět surovin - pečené avokádo, řecký sýr halloumi, lilek, šťavnatá krkovička a grilované ovoce i dezerty z grilu.

 

Pokud nevíte, jak na to, nechte se inspirovat našimi tipy! Čtěte, jak právě tyto suroviny zpracovat a co dobrého z nich připravit.

 

Avokádo

Ještě před deseti lety snad většina populace netušila, co avokádo je. Teď si někteří lidé nedokážou bez něj svůj jídelníček ani představit. Avokádo má velmi vysokou nutriční hodnotu a navíc jemnou neutrální chuť, kvůli které se hodí do spousty jídel.

 

 

Avokádo se přidává do nejrůznějších zeleninových salátů a chutná i s masem. Někteří odborníci upozorňují, že je příliš tučné, ovšem avokádo obsahuje tzv. zdravé tuky. Jedná se o mononenasycené mastné kyseliny, u kterých se předpokládá, že chrání proti srdečním chorobám a ateroskleróze.

 

Video: Grilování ve Snídani s Novou

 

 

Při pečení dužina avokáda povolí a zjemní, čímž vynikne jeho lahodná máslová chuť. Na grilování použijte pevnější a méně zralé kusy. Avokádo podélně rozkrojte a vyjměte pecku. Na řezu lehce potřete olivovým olejem, položte řeznou stranou na gril a zhruba 5 minut ogrilujte. Můžete občas mírně přitlačit, aby se opekly pěkné proužky.

 

Avokádo můžete připravit na mnoho způsobů. Můžete ho naplnit opečenou zeleninou a sýrem, případně opečené avokádo přidat do salátu nebo jako oblohu do burgeru. Anebo úplně jednoduše grilovaný plod rozmačkat na opečený kousek bagety, posolit a zakápnout citrónovou šťávou.

 

Další tipy najdete v druhé části článku:

 

 

epa TN.cz
Reklama