Nechutné prohlídky

Gynekolog osahával pacientky, fotil si je! Zneužil nejméně 52 žen

Gynekolog George Tyndall
Zdroj: USC
Gynekolog měl sexuálně obtěžovat nejméně 52 pacientek
Téma:

Americká policie vyšetřuje gynekologa, který měl sexuálně obtěžovat nejméně 52 pacientek. Za svou kariéru ošetřovat tisíce žen, které vyšetřovatelé vyzvali, aby případné zneužívání také nahlásily. Kromě toho měl lékař některým ženám rasisticky nadávat.

Gynekolog George Tyndall působil na Univerzitě Jižní Kalifornie (USC). 52 bývalých pacientek vypovědělo, že je dnes 71letý lékař osahával, nutil je svléknout se donaha, fotil si je a mluvil s nimi nevhodně, píše portál CNN.

 

Vyšetřovatelé se obávají, že Tyndallových obětí může být víc. Rukama mu prošlo více než 10 tisíc žen. "Chtěli jsme oslovit všechny ženy, které mohly být jeho chováním ovlivněny a domnívají se, že na nich byl spáchán trestný čin," vyzvala policistka Beatrice Girmalová.

 

Tyndall měl ženy sexuálně obtěžovat mezi lety 1990 až 2016, sám ale veškerá obvinění odmítá. "Nikdy jsem neměl sexuální potřeby vůči svým pacientkám. Moje prohlídky byly důkladné a odpovídající," uvedl pro Los Angeles Times.

 

 

Policisté teď budou zjišťovat, zda všechny Tyndallovy činy jsou trestné. "Některé rasistické komentáře mohou být neetické, ale ne nelegální," doplnila Girmalová. Další možné svědky či oběti ujistila, že bude policie dbát na ochranu jejich soukromí.

 

První trestní oznámení na Tyndalla vyšly najevo v polovině května, poté se policistům přihlásily další pacientky. Gynekolog podle nich mluvil se sexuálním podtextem a prováděl vyšetření bez rukavic. Některé ženy podaly oznámení na samotného Tyndalla, další na univerzitu, kde působil.

epa TN.cz