objev v přírodě

Dělníci našli na stavbě obřího hada. Je zřejmě největší na světě!

Téma:

V Malajsii se podařil unikátní objev, na místní stavbě nalezli obří krajtu mřížkovanou. Ta je považována za nejdelší druh hada na světě. Díky odhadovaným 8 metrům by tento jedinec mohl útočit na světový rekord za nejdelšího žijícího hada, který doteď drží se svými 7,67 metry krajta jménem Medusa.

Na oblíbeném turistickém ostrově Penang objevili dělníci na staveništi pod stromem stočeného obřího hada. Ihned zavolali policii, které trvalo přes půl hodiny, než se jim podařilo ohromného plaza odchytit.

 

Podle prvních odhadů by mohl had mít přes 8 metrů a váží kolem 250 kilogramů. Pokud se délka potvrdí, bude se jednat o nejdelšího žijícího hada na světě, nyní se musí počkat na potvrzení z Guinnesových světových rekordů.

 

Krajty, které jsou považovány za nejdelší hady světa, obvykle dorůstají do délky 5 až 6 metrů, někteří jedinci se ale tomuto rozmezí vzdalují i o několik metrů. Nejdelší změřený jedinec byl zabitý roku 1912 na ostrově Celebes a měl 9,76 metrů.

 

GALERIE: Nejdelší žijící had světa

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Nejdelší had světa nalezen v Malajsii

 

I přes to, že drží krajty většinu rekordů, nejedná se o nejdelšího hada, který se kdy plazil po zemském povrchu. Tím byl had titanoboa cerrejonensis, který byl popsán v roce 2009 podle nálezu z paleocénních vrstev Kolumbie. Obří plaz měřil údajně až 14,5 metrů, jeho hmotnost přesahovala jednu tunu a žil zhruba před 60 miliony let.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEJGENIÁLNĚJŠÍ DĚTI SVĚTA: Boří fantastické rekordy! Co dokázaly ty nejlepší?

Kuriózní galerie: Největší pitbull na světě se stal tátou! Za štěňátka byste zaplatili majlant!
 

Související témata:
klma TN.cz