výzva chovatelům

Až rok za mřížemi: Uštknutí dívenky vyšetřuje policie jako trestný čin!

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 20:40
4.1. 2021 10:49
Téma:

Hada, který minulý týden kousnul šestiletou dívenku, se stále nepodařilo najít. Starosta obce vyzval případného chovatele, aby se přihlásil, a to i anonymně. Po majiteli hada pátrá policie.

Uštknutím šestileté dívenky hadem ve středočeském Jenštejně se policie zabývá již od minulého pátku. "Pro policisty není případ, který byl na základně doposud zjištěných informací kvalifikován jako podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, v žádném případě uzavřen. Nadále probíhají výslechy svědků, stejně tak bude vyslechnuta i zraněná dívka," uvedla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková v pondělí.

 

Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové je trestní sazba až rok za mřížemi a zákaz činnosti. Na chov jedovatých hadů je třeba mít povolení. "V této souvislosti policisté spolupracovali také s Krajskou veterinární správou Středočeského kraje, která tato povolení registruje. Prověřováni byli možní chovatelé hadů přímo z obce, tak i z blízkého okolí. Nicméně provedeným šetřením policisté zjistili, že v dané lokalitě není evidován žádný chovatel s tímto povolením," dodala Suchánková.

 

Holčička, kterou minulý týden v Jenštejně ve Středočeském kraji uštknul had, je podle vyjádření starosty Jenštejna Norberta Hlaváčka (BPP) už doma, v pondělí ji propustili z nemocnice.

 


"Nedostala protijed, nebylo známo, co to bylo za druh hada, který ji v pátek před 17:00 kousnul. Lékaři potvrdili pouze kousnutí hadem, nikoliv to, jaký druh hada či jedu to byl. Protože druh jedu není znám, je důležité v případě komplikací vědět, komu jaký had utekl," popsal starosta na sociálních sítích.

 
Hada se zatím nepodařilo najít. "Podle rozestupu zubů od herpetologa víme jen to, že je to had o velikosti až 1,5 metru a mohl by vážit až tři kilogramy, ale víc nám na 100procentně nikdo, snad kromě chovatele, pokud mu had utekl, neřekne," upřesnil starosta.

 
"Vyzývám chovatele, který postrádá v Jenštejně hada, aby se klidně anonymně ozval s tím, jaký přesně druh hada mu utekl a zda už jej náhodou nemá zpět a v tichosti odchyceného. Anonymně mne může chovatel kontaktovat třeba tak, že vhodí vzkaz do schránky obecního úřadu před vchodem do budovy. Vstup do budovy obecního úřadu ani okolí není střežen kamerovým systémem," vyzval starosta obce. Zatím se mu ovšem nikdo neozval.

 


Lidé v bezprostředním okolí, kde had dívenku uštknul, mohou také starostovi zavolat, aby jim zprostředkoval kontakt na herpetologa, který se nabídl, že domy v okolí Zlatnické ulice 300 bezplatně prohledá. "Nikoliv v širokém okolí, protože všichni kontaktovaní odborníci vylučují, že by se v tom pátečním počasí had mohl dostat nějak daleko," upřesnil starosta.

 

Další podrobnosti naleznete v příspěvku na sociálních sítích:

1) Dnes rno jsem si volal s maminkou estilet holiky znovu a holika byla vera pesunuta z IP na bn oddlen. ...

Zveejnil(a) Jentejn - neoficiln strnka dne Pondl 4. ledna 2021

 

Podívejte se na nedělní reportáž TV Nova o incidentu v Jenštejně:

 

GALERIE: Hasiči pátrají po hadovi

1
/
6
Zdroj: SDH Jenštejn
Hledání hada v Jenštejně - 4

 

TN.cz