Konflikt ve Vsetíně

Krvavá řež před barem ve Vsetíně: Cizinec posekal hosty mačetou

Mačeta Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Až dvanáct let za mřížemi může strávit čtyřicetiletý cizinec, který podle policie v sobotu před barem v centru Vsetína hádku "vyřešil" tím, že si došel pro podomácku vyrobenou mačetu a na své soky s ní zaútočil.

"V sobotu o půl jedenácté večer před barem v centru Vsetína vznikl konflikt mezi cizincem, dvěma muži a jednou ženou. Čtyřicetiletý cizinec po konfliktu z místa odešel a po několika minutách se vrátil ozbrojen železnou pásovinou s ostřím, připomínající mačetu," přiblížila začátek incidentu policejní mluvčí Lenka Javorková.

 

Muž neváhal zbraň použít. Nejpve zaútočil na hlavu třiatřicetiletému muži, který se skácel na zem a upadl do bezvědomí.

 

"Osmatřicetiletý kamarád zraněného muže, který útok viděl, se chtěl na agresivního muže vrhnout, ovšem ten na něj zaútočil stejným způsobem. Silným úderem ho zasáhl do hlavy a z místa utekl," dodala policejní mluvčí.

 

Svědci přivolali záchranáře a vzápětí se o šílené rvačce dozvěděli i policisté. Výtečníka zadrželi za pár minut. Mačetu už u sebe neměl, cestou z místa činu ji zahodil do křoví. Psovoda tím ale neobalamutil.

 

 

"Všichni aktéři byli v době incidentu opilí, útočníkovi jsme naměřili přes dvě promile. Kriminalisté začátkem týdne muže obvinili z pokusu o těžké ublížení na zdraví a z výtržnictví a podali státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval," uvedla Javorková.

 

A informovala, že dotyčný měl problémy se zákonem už ve své domovině, kde byl odsouzen právě za násilnou trestnou činnost.

pez TN.cz