poranění hlavy

Hádka skončila neštěstím. Mladík se měl staršího muže pokusit zavraždit

Pokus o vraždu v Kožlanech na Plzeňsku
Zdroj: Policie ČR
Na chatě u Plzně policie našla muže s vážným poraněním hlavy
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 8. 8. 2020
Téma:

Plzenští policisté vyjížděli v pátek odpolene do Kožlan, kde v jedné chatě došlo k roztržce mezi dvěma muži. Mladší z nich se nakonec pokusil vyřešit spory svérázným způsobem - podle policistů se měl druhého muže pokusit zavraždit.

V pátek odpoledne volala na policii žena, podle které v Kožlanech na Plzeňsku došlo zřejmě k násilnému trestnému činu. Policisté proto spolu se záchranáři na místo okamžitě vyrazili. V jedné chatě našli 47letého muže s vážně poraněnou hlavou.

 

Záchranáři ho ošetřili a posléze byl vrtulníkem přepraven do nemocnice v Plzni. Policisté mezitím nedaleko chaty dopadli útočníka. "Provedli u něj orientační dechovou zkoušku s výsledkem 0,5 promile alkoholu. Ataku uvnitř chaty podle všeho předcházela slovní rozepře obou mužů," uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

 

 

Na místě zajistili stopy a také předmět, kterým měl 24letý mladík staršího muže napadnout. O jaký předmět se jednalo, Korandová nespecifikovala. Případ si převzali kriminalisté a zahájili trestní stíhání kvůli pokusu o vraždu. Podali také návrh na vzetí muže do vazby.

TN.cz