Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 5. 2018
Útok ve vlaku

Hádka v německém vlaku skončila pobodáním a střelbou. 1 mrtvý

Německá policie
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Dramatickou scénu zažili cestující vlaku IC 2406 z německého Kolína nad Rýnem do Kielu. Pobodáním skončil spor dvou cestujících. Když vlak ve Flensburgu zastavil, nastoupila do něj dvojice policistů. Útočník pobodal policistku, jeho kolega jej pak zastřelil.

Hádka dvou cestujících v odpoledním expresu z Kolína nad Rýnem přes Hamburg do Kielu skončila tragédií. Jeden z mužů vytáhl zhruba 20 kilometrů před Flensburgem nůž a druhého cestujícího, s nímž se hádal, pobodal. Způsobil mu velmi vážná zranění. Na nádraží ve Flensburgu už čekala policejní hlídka.

 

Policista a policistka nastoupili do vlaku, když chtěli útočníka zadržet, napadl nožem policistku a lehce ji zranil. Její kolega jej pak přímo ve vagónu zastřelil, uvedl deník Bild.

 

 

Vlak, v jehož 10. vagónu ke krveprolití došlo, zůstal odstavený na nádraží ve Flensburgu. Stanici policisté evakuovali. Vlaky tudy jen projížděli.

 

Motiv činu je předmětem policejního vyšetřování. "Nemám informace, že by šlo o terorismus," uvedl pro Bild mluvčí spolkové policie.
 

vbo TN.cz
Reklama