Tragédie ve Varšavě

Hádka ve škole v Polsku skončila smrtí! Jeden žák bodl druhého

Šikana
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Tragédií skončila hádka žáků na jedné ze základních škol ve Varšavě. Dítě zemřelo poté, co ho jeho spolužák bodnul ostrým předmětem. Jméno ani věk zemřelého policisté nezveřejnili.

Policisté k základní škole ve čtvrti Wawer vyjížděli v pátek kolem půl jedenácté dopoledne. "Podle prvotního hlášení tady proběhla hádka mezi dvěma mladými lidmi. Jeden druhého napadl ostrým předmětem," řekl mluvčí policie Tomasz Oleszczuk pro portál TVN24.

 

Žák vážným zraněním na místě podlehl, nepomohla ani okamžitá první pomoc a resuscitace. Tu zraněnému poskytl jeden z učitelů a poté také přivolaní záchranáři, kteří museli ošetřit i útočníka. Na vše dohlíželi policisté.

 

"Stalo se to během okamžiku. Mluvil jsem se svým kamarádem, pak jsem si všiml, jak se začali hádat. Pak jsem viděl, jak útočník zahodil nůž a šel ke své sestře. Myslím, že měl zraněnou ruku," popsal jeden ze studentů.

 

 

Ředitel zrušil páteční výuku a policisté ve škole zřídili krizový štáb. Zároveň oznámili, že žáci mohou využít psychologické pomoci, kterou poskytují v kulturním domě Marysin. Během víkendu pak budou moci k psychologovi v poradenském centru.

 

"V pondělí už bude probíhat výuka podle plánu. Ve škole bude poskytována odpovídající podpora," uvedlo vedení školy. Úřady věk a jméno oběti ani útočníka nezveřejnily, základní školu ale podle portálu navštěvují děti ve věku od šesti do 14 let.

epa TN.cz