Stojí před soudem

Hádky manželů o peníze ukončila vražda, muži hrozí až 18 let!

František Nyklas
František Nyklas
Aktualizováno 4.11. 2019 17:50
Téma:

Až 18 let vězení hrozí muži, který v pondělí stanul před soudem v Plzni. Čelí obžalobě z vraždy manželky. Tu měl spáchat poslední lednový den letošního roku.

Jak se uvádí v obžalobě, muž měl svou ženu zardousit. To v pondělí také potvrdil znalec z oboru soudního lékařství. Všechno se stalo v mobilheimu, ve kterém manželé blízko Stříbra na Tachovsku žili.


Potýkali se s finančími problémy. Nebyli schopni splácet hypotéku. Kvůli tomu prodali byt a přestěhovali se, měli začít stavět dům. Po narození syna se, jak vypověděl obžalovaný muž, měla prohlubovat jejich partnerská krize. Hádky prý nebraly konce. Navzájem si vyčítali, co si druhý koupil. Až jednou se mezi nimi odehrála šarvátka, při které měl podle obžaloby 32letý muž manželku zardousit.

Obžalovaný muž se po činu pokusil o sebevraždu. Do mobilheimu natáhl hadici, kterou dovnitř pustil plyn z propan-butanové lahve. A řízl se do zápěstí. Pak ztratil vědomí. O vlásek unikl smrti. Zachránili ho přivolaní zdravotníci. Při výslechu policistům uvedl, že ho všechno moc mrzí. Podle posudku znalců muž sice trpí psychickou poruchou a měl dokonce brát prášky, nemoc ale podle odborníků nebyla příčinou jeho jednání.

pez TN.cz