Bizarní spor

Hádky o pec v krematoriu v Ústí! Komu patří, rozhodne soud

Téma:

Okresní soud v Ústí nad Labem začal řešit neobvyklou žalobu. Musí rozhodnout, komu patří pec na spalování mrtvých v ústeckém krematoriu. Magistrát, kterému objekt patří, se o ni přetahuje s bývalým provozovatelem.

V ústeckém okrese funguje v současnosti jediná pec. Kus vybavení, u kterého byste hádali, že se o něj nikdo přetahovat nebude. Přesto musí ústecký soud řešit, komu vlastně patří. Ještě donedávna byla zapečetěná a nebožtíci ke spalování putovali často přes celou republiku.

 

"Jsou to lokality především z Ústeckého kraje, v Mostě, Hrušovanech u Chomutova, dále jsou využívány i další pece mimo ústecký region, Praha, Tábor a další místa," uvedl už dříve provozovatel krematoria Jiří Šauer.

 

Pak ale současnému provozovateli krematoria došla trpělivost, pec rozpečetil a začal ji používat. Řádně prý za ní platil nájem. Město se mezitím začalo soudit s předchozím nájemníkem krematoria o to, komu vlastně patří.

 

 

Soudce dal prý oběma stranám šanci na dohodu, obě to ale odmítly. Bude proto muset vyrazit na místo a na vlastní oči se podívat, jak je pec v krematoriu usazena.

 

Pokud rozhodne, že je napevno usazená v konstrukci krematoria, bude zřejmě patřit městu, pokud by šlo ale o pec, kterou jde přesunout, je pravděpodobné, že by patřila bývalému nájemci. Hlavní líčení má začít už koncem února.

Martin Kočárek/epa TN.cz