Budišov nad Budišovskou

Halu na Opavsku pohltily plameny, střecha se propadla. Škoda 10 milionů

Požár haly na Opavsku - 6
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Požár haly na Opavsku hasilo sedm jednotek hasičů
Eva Pavelková
Eva Pavelková
9.5. 2020 11:02
Téma:

Požár haly v Budišově nad Budišovkou na Opavsku napáchal podle prvních odhadů škodu za 10 milionů korun. Hořelo v noci na sobotu, na místo postupně vyjelo celkem sedm hasičských jednotek.

Plameny zachvátily budovu v Budišově nad Budišovkou v sobotu krátce před půl třetí ráno. Už při příjezdu hasičů hořela celá střecha haly o rozměrech 60 krát 30 metrů. Zachránit se střechu nepodařilo, asi po hodině se propadla.

 

"Plechová střešní krytina bránila přístupu hasební vody pod hořící trosky. Velitel zásahu tedy rozhodl o povolání těžké techniky ze záchranného útvaru z Hlučína," popsal zastupující mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

 

Krátce před pátou ranní hasiči požár lokalizovali. Těžká technika ale musela ještě rozebrat propadlou střechu, aby mohli dohasit případná skrytá ohniska. Celkem u požáru zasahovalo sedm hasičských jednotek se sedmi cisternami a dvěma žebříky.

 

 

Podle prvotních odhadů se škoda vyšplhá na 10 milionů korun, může být ale ještě mnohem vyšší. "Současně se zasahujícími hasiči jsou na místě i vyšetřovatelé příčin požárů, kteří šetří příčinu vzniku takto velkého požáru," doplnil Popp.

 

GALERIE: Požár haly na Opavsku

1
/
8
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Požár haly na Opavsku - 8

TN.cz