Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Harrachov – sněhová oáza, kde se děti se o prázdninách nenudí

Harrachov
Zdroj: Harrachov
Téma:

Harrachov a jeho okolí patří mezi nejlepší volby na příjemnou zimní dovolenou také pro rodiny s dětmi .

Zvláště teď na konci ledna, kdy začínají zimní prázdniny a v západních Krkonoších jsou nejlepší podmínky pro lyžování za celou letošní zimu.


Z vrcholu více než 1000 metrů vysoké Čertovy hory na harrachovské Rýžoviště Modrá sjezdovka, kterou zvládnou i začínající lyžaři. Ve spodní partii Červené sjezdovky II vedle mamutího můstku stojí navíc populární vlek Doplik, dlouhý skoro půl kilometru. Lemuje ho široký a mírně klesající svah, kde se lyžaři v předškolním věku naučí první obloučky.

Sportovní areál Harrachov myslí na rodinami s dětmi a poskytuje jim skipasy za zvýhodněné ceny. Levnější lyžování mají již rodiny s jedním dítětem. V Harrachově působí řada lyžařských škol, na něž se rodiče mohou obrátit a najmout si na výuku svých potomků zkušené instruktory.

Neutahatelné holky a kluci se sportovním duchem se v Harrachově věnují i s rodiči nejenom sjezdovému lyžování. Běžky mohou nasadit na lyžařském stadionu hned za hotelem Skicentrum. V Anenském údolí blízko od centra Harrachova se kroutí skoro kilometr dlouhá bobová dráha se 17 zatáčkami.

Některé děti sice nemilují procházky, ale proč je nepřemluvit k pěšímu výletu k Mumlavskému vodopádu. Z Harrachova se tam během příznivé zimy dají táhnout sáňky nebo boby, a tak malí turisté často prostřídají přece jen poněkud nudnou chůzi se zábavnějším svezením.

Jestliže dorazí do Harrachova rodiny, jejichž koníčkem je historická technika, jistě si nenechají ujít jízdu po ozubené dráze z Harrachova přes Kořenov do Tanvaldu a zpět. Na kořenovském nádraží stojí Muzeum ozubnicové dráhy a nádherně opravená Výtopna se starými lokomotivami.

V Harrachově lze děti vzít také do menších hotelových bazénů. Dlouho do večera jsou otevřené větší bazény v okolních městech na polské i české straně státní hranice. V Polsku se dá v příjemně teplé vodě relaxovat v Jakušicích, kam z Harrachova není opravdu daleko. Necelou hodinu pak trvá cesta do akvaparků v polské Karpaczi nebo v Liberci.

Související témata:
Komerční článek