Královská rodina

Harry a Meghan dostali důrazné varování. "Nehrajte si na královnu!"

Meghan Markle, princ Harry, syn Archie
Zdroj: Profimedia
Vévodkyně Meghan a princ Harry se synem Archiem
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
10.12. 2020 22:50
Téma:

Příznivci a odborníci na královskou rodinu zdvihají varovný prst, který by princ Harry s vévodkyní Meghan neměli brát na lehkou váhu. Jménem svojí charity se totiž chystají udělovat vyznamenání, podle kritiků tím napodobují královnu Alžbětu. A to by pro ně prý nemuselo skončit dobře.

Charita Archewell, kterou spravují princ Harry s vévodkyní Meghan, se chystá udělovat vyznamenání. To se setkalo s nevolí příznivců královské rodiny, podle kterých tím chtějí konkurovat vyznamenáním od královny Alžběty.

 

Dvojice, která se svého postavení ve vladařské rodině vzdala letos na jaře, už tento názor popřela. Nikoho, Alžbětu už vůbec ne, prý nechtějí zastínit. Komentátor dění uvnitř královské rodiny Darren Grimes ale Harryho upozornil, že by se měl v této věci chovat nanejvýš opatrně, píše portál express.co.uk.

 

"Meghan a Harry si ponechali své šlechtické tituly i privilegia a využívají je k přesvědčování lidí, že jejich činy mají stále takovou váhu, jako by zůstali pevnou součástí královské rodiny," prohlásil Grimes.

 

 

"Princ Harry si tak trochu plete, co jsou a co nejsou jeho povinnosti vůči královně. Pokud mám správné informace, tak Amerika není monarchie," dodal pichlavě. Exvévodská dvojice ze Sussexu žije v kalifornské Santa Barbaře.

 

Odpor fanoušků vůči plánům Meghan a Harryho ani po popření, že nechtějí zasahovat do královniných pravomocí, neutuchá. Navzdory tomu mají slavní manželé stále dostatek vlastních příznivců, kteří jejich kroky podporují.

TN.cz