Chtěli od rodiny, tak to mají

Harry a Meghan jsou pryč! V Muzeu Madame Tussauds byli nemilosrdní

Princ Harry a Meghan Markle
Zdroj: Profimedia
Michaela Trochová
Michaela Trochová
Aktualizováno 10.1. 2020 20:05

Středeční oznámení prince Harryho a jeho ženy Meghan, že se rozhodli do budoucna stáhnout z veřejného života a omezit své povinnosti v královské rodině, šokovalo svět. Pár má ale i řadu odpůrců, kteří jejich rozhodnutí berou s povděkem.

Arogantní chování, neúcta k tradici, zbytečný okázalý luxus, který stojí britské daňové poplatníky nemalé peníze. To jsou nejčastější argumenty, kvůli kterým vévoda a vévodkyně ze Sussexu schytávají kritiku. Pro lidí, kterým byli trnem v oku, tak může být jejich rozhodnutí stáhnout se z veřejného života příjemnou změnou.

  

"Musíme respektovat jejich přání," napsalo například na svém twitteru ve čtvrtek večer oblíbené londýnské Muzeum Madame Tussauds. Jak dokazuje přiložená fotografie, voskové figuríny Harryho a Meghan již nejsou součástí rodiny královských členů.

 

 

Zda v londýnském muzeu zůstanou jejich figuríny vystavené samostatně, se uvidí podle toho, kam se budou ubírat další kapitoly jejich života. Muzeum se ale rozhodlo uklidit je z jejich původního místa, kde stáli po boku královny Alžběty II. a jejího manžela prince Filipa, a prince Williama s manželkou Kate. Tento krok by měl odrážet jejich „progresivní novou roli v královské instituci“, o které sami mluvili ve svém prohlášení.

 

 

 

Podobný osud stihne zřejmě také sochy Harryho a Meghan v Muzeu Madame Tussauds v New Yorku. "Těšíme se, že spolu s párem v Severní Americe strávíme více času a budeme i nadále sledovat, co dalšího na ně v budoucnu čeká, “uvedla pro CNN Brittany Williamsová, mluvčí newyorského Muzea Madame Tussauds.

 

Socha Meghan do kolekce voskových figurín členů královské rodiny přibyla po svém sňatku s Harrym v roce 2018. Vytvoření každé takové sochy stojí zhruba 150 tisíc liber, tedy téměř 4,5 milionu korun.

 

Čtvrteční reportáž TV Nova o princi Harrym:

TN.cz