Královské ponížení

Harry a Meghan prohrávají soudy s bulvárem. Už museli platit pokutu

Harry a Meghan
Zdroj: Profimedia
Vévodkyně Meghan a princ Harry
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
13.9. 2020 7:06
Téma:

Válka, kterou vyhlásili bulváru, se jim vymyká z rukou. Princ Harry a vévodkyně Meghan vedou čtyři různé soudní spory. Za údajné narušení jejich soukromí chtějí peníze. Platit ale zatím museli pouze oni, když dal soudce za pravdu bulvárnímu listu. Podle expertů dvojice svým odmítavým postojem k médiím ponižuje sama sebe.

Princ Harry s manželkou Meghan Markleovou jsou s bulvárem na ostří nože od letošního dubna. "Skončili jsme s vámi," vzkázali tehdy s tím, že o sobě nehodlají číst lži.

 

S předními britskými deníky rozvázali spolupráci a začali se soudit. Momentálně vedou čtyři spory, tažení proti buváru se jim ale zatím příliš nevyplácí. Už v červenci museli zaplatit veškeré soudní výlohy ve výši dvou milionů korun.

 

Soudce totiž neuznal, že by královskou dvojici, která se dobrovolně zřekla svých titulů, žalovaný článek z února 2019 poškodil. Britský nedělník Mail on Sunday tehdy zveřejnil soukromý dopis, který Meghan poslala svému otci.

 

 

Podle informací portálu insider.com se pro Meghan a Harryho nepříznivě vyvíjí i spory s dalšími deníky. Prý směřují k jejich prohře. Expertka na mediální právo Amber Melville-Brown si myslí, že svým přístupem ponižují sami sebe. "Ve snaze získat kontrolu nad britským bulvárem podle mě absolutně přecenili své možnosti. I kdyby vyhráli v jediném případě, tahle válka jako celek se vyhrát nedá," prohlásila.

 

"Královská rodina má jasně nastavené postupy, jak jednat s mediálním světem. Vypadá to, jako by o nich Harry nikdy neslyšel. Chovají se jako amatéři," dodala.

 

Meghan se soudí třeba i kvůli fotkám se synem, kteří tajně pořídili paparazzi. Harrymu se zase nelíbily články o zrušení jeho charity kvůli pracovní nabídce od Netflixu.

 

 

Slavní manželé se na začátku letošního roku rozhodli opustit královskou rodinu. S ročním synem Archiem se potom přestěhovali do Kalifornie. Žijí ve velké vile v Santa Barbaře. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz