přírodní živel

Strach o život Meghan a Harryho, jejich domov zasáhlo zemětřesení

Harry a Meghan
Zdroj: Profimedia
Vévodkyně Meghan a princ Harry
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 25. 1. 2020
Téma:

Princ Harry a vévodkyně Meghan odjeli z Velké Británie, aby strávili společné chvíle se svým synem v Kanadě. Tam také chtějí střídavě žít. Konkrétně by se měli nacházet na ostrově Vancouver Island, kde je fotografové viděli několikrát na procházce. V pátek však oblast zasáhlo zemětřesení o síle 4,5 magnituda. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Zemětřesení seismologové zaznamenali u západního pobřeží ostrova Vancouver Island v Kanadě v pátek kolem půl druhé hodiny odpoledne. Podle deníku Mirror nebyly hlášené žádné škody. Hrozit by ani neměla tsunami, které se obyvatelé báli. 

 

Na ostrov se však vydala na začátku měsíce vévodkyně Meghan i se svým synem Archiem. Princ Harry za nimi dorazil o pár dní později. Jejich sídlo by se mělo naštěstí nacházet na jižním cípu ostrova, takže se jim největší otřesy nejspíše vyhnuly. I tak zeměřesení mohli pocítit. Mělo sílu 4,5 magnituda. 

 

Poté, co pár oznámil, že se vzdává královských povinností, se rozhodl žít střídavě v Kanadě a ve Velké Británii. Zatím není jasné, jakou profesi budou oba vykonávat. Nebudou totiž dostávat peníze od daňových poplatníků a přijdou i o své tituly. 

 

 

Dům Frogmore Cottage jim ale zůstane, bude stále jejich rodinným zázemím. Královna Alžběta II. informaci potvrdila nedávno ve svém prohlášení. Pár se však rozhodl vrátit peníze za rekonstrukci domu, což je v přepočtu přes 72 milionů korun.

 

Podívejte se na přílet prince Harryho do Vancouveru v Kanadě:

 

 

 

 

TN.cz