Královská rodina

Harry a Meghan z kola ven. Královská rodina je definitivně nahradila

Princ Edward, hraběnka Sophie, princ William, vévodkyně Kate
Zdroj: Profimedia
Princ Edward a hraběnka Sophie vystřídali Harryho s Meghan
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
8.12. 2020 21:20
Téma:

Královská rodina bez většího pozdvišení završila odchod prince Harryho a vévodkyně Meghan ze svých řad. Na vánoční setkání s královnou Alžbětou II. už po boku prince Williama a vévodkyně Kate přišli princ Edward, nejmladší syn vladařky, a jeho žena hraběnka Sophie. Právě ti zaujali uvolněnou pozici po útěkářích ze Sussexu.

Královna Alžběta přijala hosty po dlouhých devíti měsících izolace na hradě Windsor v úterý. Spolu s Kate a Williamem už ale nedorazili Harry s Meghan, ale princ Edward a hraběnka Sophie.

 

Jak upozornil britský portál express.co.uk, o hraběti z Wessexu a jeho manželce se jako o nástupcích vévodského párečku ze Sussexu mluvilo už delší dobu. Ceremonií u královny se zvěsti potvrdily. Dvojice se bude s Williamem a Kate podílet na oficiálních královských povinnostech.

 

Při setkání na oblíbeném venkovském sídle královny nechyběl ani princ Charles s vévodkyní Camillou. Edward je jeho mladší bratr a nejmladší syn Alžběty.

 

 

Charles se mu údajně v dětství posmíval, že je "druhořadý princ". To už teď není úplně pravda. V pořadí na trůn je sice stále na 11. příčce, po odchodu Meghan a Harryho se ale ve svých 56 letech konečně dostane do centra dění.

 

Kate a William pokračují v několikadenní cestě vlakem po Velké Británii, během které děkují pracovníkům napříč obory za zvládání svých povinností během pandemie. Edward se Sophie se jí neúčastní.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o tom, jak královna Alžběta stráví letošní Vánoce:

TN.cz