Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 11. 2018
Miláček Britů

Harry v královské rodině vyniká! V tomhle překonal královnu

Princ Harry s náramky
Zdroj: Profimedia
Princ Harry s manželkou Meghan

Nejoblíbenějším členem královské rodiny je princ Harry. Vyplývá to z nového průzkumu společnosti YouGov. Oblibu Harrymu vyjádřilo 77 procent Britů, zatímco královně Alžbětě II. 74 procent.

Princ Harry si popularitu získal svým manželstvím s americkou herečkou Meghan Markle, ale také svým chováním. Britové si o něm myslí, že je sympatický, vtipný a upřímný. V průzkumu veřejného mínění společnosti YouGov mu podporu vyslovilo 77 procent.

 

Královna Alžběta II. získala o tři procenta méně, což je překvapivé vzhledem k tomu, že na trůnu sedí už přes 66 let. Jen o procento méně pak má její další vnuk princ William. S větším odstupem (64 procent) následuje jeho manželka vévodkyně Kate.

 

Na páté místo se dostal manžel královny princ Philip s 56 procenty. Na záda mu ale dýchá vévodkyně Meghan, která zřejmě čiší i z popularity jejího muže prince Harryho. Meghan se přitom členkou královské rodiny stala teprve v květnu.

 

 

Středeční oslavenec princ Charles se umístil až na sedmé příčce. Oblíbený je u 48 procent Britů, především mužů a vyšších vrstev. K 70. narozeninám tak ale od svých poddaných nedostal moc dobrý dárek.

 

Ještě méně oblíbená je Charlesova manželka Camilla. V žebříčku jí patří desáté místo s 29 procenty. Camilla je ale dlouhodobě nepopulární u britské veřejnosti - už kvůli tomu, že s ní měl Charles mít poměr v době, kdy byl ženatý s princeznou Dianou.

epa TN.cz
Reklama