Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Hasiči zasahují

Hasiči dál bojují s ohněm u trati z Lovosic do Ústí. Vlaky mají výluky

Zdroj: TV Nova

Hašení požáru mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem pokračuje už druhým dnem. Oheň se sice podařilo jednotkám dostat pod kontrolu, ještě v pátek by ale měly probíhat dohašovací práce. Provoz na mezinárodní železniční trati tak zůstává omezený.

Požár mezi Lovosicemi a Ústím včera hasiči likvidovali celých devět hodin, než ho měli zcela pod kontrolou. Včera večer zprovoznili železnici i silnici a dnes probíhají dohašovací práce, které mají trvat až do zítřejšího dne.


V oblasti Brány Čech u obce Litochovice nad železniční tratí v prudkém skalnatém svahu se nepodařilo oheň dohasit, proto tam hasiči dnes ráno povolali jednotky, které včera večer poslali na odpočinek. Na místě je deset jednotek a vrtulník s vodním vakem.


Dle mluvčího krajských hasičů Milana Rudolfa už se jedná pouze o požár malého rozsahu na omezené lokalitě, který se nemůže nikam šířit a není žádné nebezpečí poškození majetku lidí. Funguje jak silnice tak železnice, s Českými drahami se ovšem dnes ráno dohodli, že se vypne trakční vedení a budou jezdit jenom dieselové lokomotivy, které se v Ústí nad Labem a následně Lovosicích přepřahnou.


"Ve vedení není proud, protože hasíme jak ze silnice, tak pomocí letecké techniky a nechceme, aby došlo k nějakému závažnému problému," informoval Rudolf.


České dráhy upozorňují na omezení vlaků až do 18 hodiny. Vlaky regionální dopravy mohou být opožděny o 10 až 15 minut.

 

Vlaky R 685 a R 687 v úseku Ústí nad Labem - Lovosice a R 686 a R 684 v úseku Lovosice - Ústí nad Labem jsou nahrazeny autobusy.

 

 
Zpoždění čeká vlaky Rx relace Praha hl.n. - Cheb a vlaků EC relace Praha hl. n. - Berlin HBf. Cestující by měli počítat s 20 až 30 minutami navíc.

 


Přes noc hasiči nehasili, proto na trať vyrazily i elektrické lokomotivy. Mezi druhou a čtvrtou hodinou udělali znovu výluku pro elektřinu, aby se mohla na místo dopravit voda. Na místě teď jezdí lokomotivy v koridoru se sníženou rychlostí 50 km/h.


Na poli mezi Lhotkou nad Labem a Malými Černosekami zcela zlikvidovali požár už včera, taktéž mezi Litochovicemi a Dolními Zálezly.

Podívejte se, jak hasiči včera likvidovali požár u Lovosic:


Jak dlouho budou hasiči požárem zaměstnání, se neví. "Je tam několik let stará hrabanka ve skalnatém terénu a vzhledem k tomu, že poslední dva měsíce pršelo hodně málo, je to extrémně vysušeno. Budeme hasit určitě dneska celý den, možná i následující dny," dodal hasič.

sik TN.cz