nehoda na jihlavsku

Hasič Franta zemřel po srážce s kamionem. Chybíš nám, vzkazují lidé

Hasič Fanda Vejmělek
Zdroj: Fanda Vejmělek
Hasič, který zemřel při nehodě na Jihlavsku
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 23. 1. 2020
Téma:

Tragická nehoda osobního auta otřásla Sdružením dobrovolných hasičů (SDH) Nevcehle. Jejich člen František v pondělí zemřel po srážce s kamionem na silnici I/38 z Jihlavy do Havlíčkova Brodu. Jeho přátelé a kolegové ho měli velmi rádi a nikdy na něho nezapomenou.

"20.leden 2020 bude navždy nejčernějším dnem v historii SDH Nevcehle," napsalo sdružení na svém facebooku. "S velkou lítostí vám musíme oznámit, že včera 20. ledna 2020 důsledkem vážné dopravní nehody, zemřel dobrovolný hasič, vítěz letošní Extraligy v požárním útoku z SDH Nevcehle," informovalo také Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

 

Zpráva všechny zasáhla a lidé začali hned psát kondolence. "Upřímnou soustrast. Fanda byl super kluk. Usměvavý, milý, bezstarostný a úžasný sportovec. Bude nám všem moc chybět," vzpomínala v příspěvku Kristýna. "Upřímnou soustrast všem, kdo ho znali. Nám všem odešel skvělý kamarád a parťák. Zůstane navždy v srdcích a vzpomínkách," truchlil Pavel. 

 

Smutek zažívá i jeho přítelkyně. "Byl jedinečný, vždy na něho budeme vzpomínat. Pohřeb už řešíme a bude veřejný," řekla smutně přítelkyně. Na jeho smrt reagovali i další dobrovolní hasiči, například SDH Karolín. "Taková zpráva se přijímá velmi těžko...Držíme s vámi a hlavně hodně sil v tak těžkém období," vyjádřilo sdružení upřímnou soustrast. 

 

 

František zemřel v pondělí při nehodě jeho osobního auta s náklaďákem na silnici I/38 ve směru z Jihlavy do Havlíčkova Brodu na Vysočině. Podle předběžných informací k ní mělo dojít buď kvůli mikrospánku, nepozornosti nebo zledovatělé silnici. 

 

Podívejte se na příspěvek SH ČMS

 

Připomeňte si reportáž o tragické nehodě z Televizních novin:

 

TN.cz