Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 1. 2019
Polské neštěstí

Smrt dívek na únikové hře: Hasiči v Česku plánují tato opatření

Hasiči a uzavřený prostor - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

I na Českou republiku má dopad tragický požár v polském zábavním centru, při kterém zemřelo pět dívek v únikové místnosti. Pražští hasiči chtějí prověřit podobné provozovny po celém hlavním městě.

Míst, kde se dají hrát únikové hry, jsou jen v Praze desítky. "Kontrolní akce u vytipovaných objektů proběhne během prvního čtvrtletí," sdělil mluvčí hasičů Martin Kavka.


Únikové hry se nehrají pouze v hlavním městě, lze je nalézt po celé České republice. Podle portálu exitgames.cz, který sdružuje provozovatele únikových her, je v Česku nejméně 97 míst, kde se dají hrát, z toho 86 jen v Praze.

 


"Připomínáme, že každý provozovatel takového zařízení musí dodržovat předpisy v oblasti požární ochrany a dodržovat protipožární opatření, které mu bylo stanoveno a schváleno v Požárně bezpečnostním řešení, zejména co se týká průchodnosti únikových cest," doplnil Kavka.


Při pátečním požáru v polském Koszalinu zemřela pětice patnáctiletých dívek. Úniková hra měla být narozeninovým dárkem pro jednu z nich. Polská prokuratura z jejich smrti obvinila osmadvacetiletého muže. Hrozí mu až osm let vězení. Muž vinu popírá.

 

Podívejte se na reportáž televize Nova o polském něštěstí:


 

rod TN.cz