Ničivé plameny

Hasiči krotili několik požárů. Oheň napáchal škody za miliony

Ivan Berka
Ivan Berka
Aktualizováno 18:17
19.2. 2021 18:10
Téma:

Hned ke dvěma požárům vyjížděli v noci na pátek hasiči na Liberecku. V libereckém bytě začal hořet plynový kotel a na Jablonecku o hodinu později rodinný dům. Komplikovaný zásah mají za sebou i hasiči z Mladé Boleslavi a jihu Čech.

Požár se nad ránem rozšířil v rodinném domě v Rýnovicích u Jablonce nad Nisou. Objekt prochází rekonstrukcí. Proč začalo hořet, vyšetřovatelé zjišťují. "Škoda je jeden milion korun. Uchráněné hodnoty jsou 6 milionů," shrnul mluvčí libereckých hasičů Jakub Sucharda.

 

V Masarykově ulici v Liberci zase hasiči vyjížděli k požáru prázdného bytu, kde plameny šlehaly z porouchaného plynového kotle. Vypnuli přívod plynu a rozvíjející se požár uhasili.

 

 

Složitý zásah mají za sebou hasiči na Mladoboleslavsku. Po deváté večer vyjížděli k hořící uzamčené ocelové hale velké 70 x 30 metrů v obci Hřivná u Benátek nad Jizerou. Uvnitř bylo uskladněné seno, několik propanbutanových lahví, ale také asi 20 traktorů a aut, včetně veteránů.

 

Hasiči požár zdolávali ze všech stran několik hodin. Hašení jim komplikoval podmáčený terén, na kterém jedna z cisteren uvízla. Škoda je dva miliony.

kvo TN.cz