Rozsáhlý požár

Hasiči krotili plameny v objektu na Bruntálsku. Škoda je 20 milionů

Požár zemědělského objektu na Bruntálsku - 5
Zdroj: HZS Moravskoslezský kraj
Rozsáhlý požár zemědělského objektu na Bruntálsku.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 27. 6. 2020
Téma:

V sobotu ráno vyjelo několik desítek hasičských jednotek k požáru zemědělského objektu v obci Rusín na Bruntálsku. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Předběžná škoda je vyčíslená na 20 milionů korun.

"Na operační středisko hasičů byl požár s již viditelnými vysokými plameny ohlášen dvě minuty před čtvrtou hodinou ranní,“ potvrdil mluvčí Jakub Kozák.

 

Už během příjezdu prvních jednotek na místo byl objekt požárem zcela zachvácen. Hasičům se podařilo vytáhnout několik tlakových lahví ke svařovací soupravě a dali je chladit do mobilní nádrže. Zachránili také jeden z traktorů.

 

"Uvnitř budovy však shořel kombajn, nakladače a několik dalších traktorů,“ řekl Kozák.

 

 

Celý zásah komplikoval také požár fotovoltaických panelů na objektu. Hasiči proto zajistili odpojení panelů a měniče a chránili nosné konstrukce střechy ochlazováním.

 

Jednotkám se nakonec podařilo požár uhasit. Vyšetřovatel odhadl předběžnou škodu na 20 milionů korun. Jak k samotnému požáru došlo, hasiči zatím vyšetřují.

 

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Krnova a Bruntálu a dobrovolní hasiči z obcí Slezské Rudoltice, Osoblaha, Město Albrechtice, Třemešná, Jindřichov, Vrbno pod Pradědem, Liptáň a Krnov.

 

TN.cz