Nelítostné plameny

Hasiči krotili požár domu na Přerovsku. Hrozila mohutná exploze

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Aktualizováno 12:46
27.4. 2021 12:25
Téma:

K požáru domu a garáže vyjížděli v noci na úterý hasiči na Přerovsku, hořelo v obci Želatovice. Hrozilo přitom, že se plameny rozšíří také na okolní stavby.

Několik profesionálních i dobrovolných hasičských jednotek vyjelo do Želatovic v pondělí po 20. hodině. Už z dálky byly vidět plameny, které šlehaly až nad střechu rodinného domu. "Při dojezdu na místo jednotky zaznamenaly hustý černý dým, který šel zpod střechy domu. Při otevření bylo zjištěno, že požár se rozšířil na celou plochu půdního prostoru a část garáže,“ řekl mluvčí hasičů Radek Buryánek.


Hasiči museli přivolat i jeřáb a hasili současně čtyřmi proudy vody. První obhlídka potvrdila, že je uvnitř hodně hořlavého materiálu. Hrozily exploze.

 


"Bylo tam uskladněné hlavně velké množství pneumatik, náhradních dílů a několik propan-butanových lahví, které bylo nutné z ohniska požáru evakuovat, aby následně nevybuchly,“ doplnil Buryánek.


Hasiči z objektu evakuovali i několik domácích zvířat, naštěstí se podařilo zabránit rozšíření na okolní stavby. Ještě v noci na místo dorazili vyšetřovatelé. Ti se tam vrátili v úterý po rozednění a zjišťovali škody, které plameny způsobily.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz