PLZEŇSKÝ KRAJ

Hasiči měli plné ruce práce! Na dvou místech řešili únik chemikálií z aut

Nehoda s vytékající kapalinou - 1
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Cisterna vezla digestát do bioplynové stanice
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 27. 5. 2020
Téma:

Hned dva velké úniky nafty, oleje a dalších látek museli ve středu řešit hasiči v Plzeňském kraji. V jednom případě se rozhodli přehradit i nedaleký potok. Obě nehody se staly na silnici číslo 190 asi 20 kilometrů od sebe.

Během necelé hodiny vyjeli plzeňští hasiči ke dvěma nehodám s velkým únikem provozních a převážených kapalin, obě se staly asi 20 kilometrů od sebe. Jako první havarovala cisterna na Domažlicku mezi Novým Spálencem a Maxovem na silnici číslo 190 deset minut před půl jednou odpoledne.

 

"Dvacetiletý řidič nákladního vozidla Mercedes nepřizpůsobil rychlost jízdy, najel na krajnici, vyjel mimo komunikaci a poté se převrátil s vozidlem na střechu. Dechová zkouška byla negativní," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.


Cisterna vezla digestát do bioplynové stanice. “Dochází k úniku nafty a digestátu. Na místě zasahuje i chemický kontejner ze stanice Domažlice. Silnice je uzavřena. Kromě digestátu došlo k úniku hydraulického oleje,“ popsal mluvčí hasičů Petr Poncar krátce před jednou odpoledne. Odklízení nehody trvalo až do večera.

 


Hasiči také přehradili nedaleký potok. Při nehodě se zranil jeden člověk, kterého si převzali záchranáři.


Druhá nehoda se stala na Klatovsku u Chudenína na stejné silnici. Z havarovaného nákladního auta s přívěsem vyteklo podle hasičů asi 300 litrů nafty. “Při nehodě se lehce zranil řidič, záchranáři jej převezli do klatovské nemocnice,“ sdělil mluvčí záchranářů Vítězslav Sladký. I na tomto místě byl omezený provoz až do večerních hodin.

 

GALERIE: Nehody v Plzeňském kraji

1
/
4
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Nehoda s vytékající kapalinou - 3

 

TN.cz