Nový Zéland

Hasiči nechají hořet budovu v centru města! Stavba vyšla na 10 miliard

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 23. 10. 2019
Téma:

Už druhým dnem hoří v centru novozélandského Aucklandu nově stavěná kongresová budova. Hasiči mají problém se k požáru dostat. Největší novozélandské město je zahalené v dýmu.

S rozsáhlým požárem kongresového centra v Aucklandu už druhým dnem bojuje stovka hasičů. Hořet začalo na střeše budovy, kam je velmi špatný přístup. Informaci přinesla agentura AP.


Na základě toho se hasiči rozhodli, že nechají oheň hořet, dokud sám neuhasne. Starají se jen o to, aby se nešířil dále. Zatím pohltil asi 70 procent střechy. "Situace je mnohem lepší a očekávám, že se bude nadále zlepšovat. Bez pochyb má ale požár velký dopad na dění v komerčním centru města," prohlásila novozélandská premiérka Jacinda Ardernová.

 


Záchranáři do nemocnice převezli jednoho člověka ve vážném stavu. Centrum Aucklandu je uzavřené a v ulicích se vznáší dým.


V budově se má v roce 2021 konat setkání Asijko-pacifického hospodářského společenství (APEC). Její stavba začala v roce 2015 a zatím vyšla na více než 700 milionů novozélandských dolarů, tedy asi 10 miliard korun. Součástí má být i hotel s 300 pokoji.
 

TN.cz