Velký zásah

Hasiči objevili další černý sklad hořlavin. Sudy stály až do stropu!

Téma:

Hasiči během pátku znovu zasahovali v jednom z nelegálních skladů na severu Moravy. Polská firma si pronajala staré budovy a navezla tam přes půl milionu litrů nebezpečných odpadních hořlavin. Policisté navíc odhalili další pokus o vytvoření nelegálního skladu.

Hasičská a policejní auta, opáskovaný prostor, na místě hlídka a hasiči v maskách a speciálních oblecích. Tak to vypadalo u nelegálního skladu ve Frýdku-Místku.

 

Sudy s hořlavinami zaplňují starou halu až po strop. Hasiči musejí pracovat opatrně. Nevědí, jaká látka se skrývá uvnitř. Mohla by explodovat. Na místě pracuje i kriminálka, která zjišťuje, kdo tam nebezpečný odpad navezl.

 

Sklady ve Frýdku-Místku a Bohumíně objevili jejich vlastníci minulý týden. Objekty pronajímali nejspíš stejné polské firmě, která tam hořlaviny navezla.

 

 

Od začátku vyšetřování se spekuluje, že by mohlo být skladů víc. Teď policie v kraji odhalila další podobný případ. Majitele objektů proto vyzývá k opatrnosti.

 

Půl milionu litrů hořlavin by z Frýdku-Místku mohlo brzy zmizet. "Odveze se to do legálního skladu s certifikátem ministerstva a tam to bude do té doby, než se to zlikviduje," vysvětlil frýdecko-místecký primátor Michal Pobucký.

 

Firma, kterou město vybralo, začne sudy odvážet sedm dní po podepsání smlouvy. Odvoz pak bude trvat dalších deset dní.

pez, Jan Socha TN.cz