Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.8. 2018 09:48
Následky lijáků

Hasiči po bouřce uklízeli spadlé stromy i bahno ze silnic

Následky bouřek a přívalových dešťů na Blanensku - 1
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Silné bouřky a lijáky ve středu zaměstnaly hasiče po celé republice. V řadě krajů absolvovali desítky výjezdů. Uklízeli popadané stromy, čerpali vodu ze sklepů nebo ze zatopených silnic.

Například v Ústeckém kraji hasiči vyjížděli od středečního odpoledne do čtvrtečního rána k jednadvaceti popadaným stromům či větvím, dvakrát odčerpávali vodu.

 

Řádily bouřky i u vás? Pošlete nám fotky nebo videa na e-mail zpravy@nova.cz. Děkujeme!

 

"V Bílině - Mosteckém předměstí se utvořila na vozovce laguna. V Teplicích - Trnovanech natekla voda do sklepa domu. Nejvíc zasahovali hasiči právě na Teplicku - třináctkrát," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

 

Bouřka v Praze očima čtenářů TN.cz:

 

 

Popadané stromy či sklepy plné dešťové vody zaměstnaly i hasiče v hlavním městě - do středeční desáté hodiny večer vyjížděli kvůli bouřkám na 35 míst.

 

 

Na jihu Moravy měli hasiči nejvíce práce na Blanensku, především v Kulířově. "Voda z rozvodněného potoka zaplavila po devatenácté hodině náves a několik sklepů. Uklízení naplavenin s bahnem a odčerpání vody ze sklepů zajistili hasiči ze čtyř jednotek. Ve 23 hodin přerušili práci. V úklidu budou pokračovat zítra v dopoledních hodinách," informoval ve středu večer mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

 

Počet událostí podle okresů v Jihomoravském kraji
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje, TN.cz

 

Rušné odpoledne a večer za sebou mají i hasiči z Karlovarska. Ti na jednom místě kraje hasili lesy a pole, zatímco jinde odklízeli stromy a odčerpávali laguny ze silnic.

 

14

GALERIE: Následky bouřek a přívalových dešťů na Blanensku

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Následky bouřek a přívalových dešťů na Blanensku - 1

Hodnocení:

pez TN.cz
Reklama