Kuriózní případ

Hasiči při obřím požáru zachránili selata. Za odměnu si je ogrilovali!

Hasiči si udělali grilovačku ze zachráněných prasat
Zdroj: facebook, Pewsey Fire Station
Téma:

Když hasiči zkrotí plameny, lidé postižení ohněm se jim často chtějí nějak odměnit. Opravdu vypečenou "výslužku" dostali britští požárníci od farmářky, u které v únoru likvidovali obří požár sena.

Při ničivém infernu museli hasiči z hrabství Wiltshire v únoru kropit šedesát tun hořícího sena. Při tom se jim podařilo z výhně vyvést dvě prasnice a 18 selátek.

 

Záchrana ovšem prasečí rodince na dlouho nepomohla. Vděčná farmářka Rachel Riversová se totiž rozhodla, že zasahující hasiče odmění tak, že selata zabije a namele do klobás. A pak zasahující hasiče sezve na grilovačku.Grilování se konalo nedávno, prasátka, která unikla plamenům, si tak život prodloužila o půl roku. Pak skončila v ohni znova. Tentokrát už namletá v klobásách.


Farmářka se nechala slyšet, že jí jasné, že ji vegetariáni za její rozhodnutí budou nenávidět. Ale selata prý stejně byla určená k porážce."Takhle to prostě funguje. Nejsme zvířecí útulek, ale po těch šest měsíců naše prasátka měla ten nejlepší život. Mohla pobíhat venku a dostávala kvalitní stravu pěstovanou přímo na naší farmě," cituje farmářku britský Daily Mail.


Hasiči gesto vděku velmi ocenili, klobásky prý byly fantastické a vřele je doporučují všem.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz