Moravskoslezský kraj

Hasiči se z tepla neradují! O víkendu skokově přibylo požárů

Lesní požár - ilustrační
Zdroj: HZS Moravskoslezský kraj
Moravskoslezští hasiči vyjížděli o víkendu k 17 požárům porostů či skládek
Téma:

Teplé počasí z posledních dní dělá radost asi většině Čechů. Hasiči ale tak nadšení nejsou, přibývá totiž požárů porostů či skládek. Moravskoslezští hasiči během víkendu vyjížděli hned k 17 takovým požárům.

"Nejméně k 17 požárům v přírodě, hlavně travních a lesních porostů, ale také jednotlivých stromů a skládek odpadu, museli vyjíždět moravskoslezští hasiči za velmi teplého jarního počasí od pátečního do nedělního odpoledne," uvedl mluvčí Petr Kůdela.

 

Požáry nezpůsobily žádná zranění ani vyšší škody, zaměstnaly ale dohromady 50 hasičských jednotek. Nejvíce požárů řešili hasiči v sobotu, šest z nich zaznamenali na Frýdecko-Místecku a pět na Karvinsku.

 

V pátek odpoledne vyjížděli hasiči k požáru asi 600 metrů čtverečních trávy a odpadu v Ostravě-Hrušově. V sobotu zasahovali u požáru lesního porostu na ploše 50 x 40 metrů v Návsí a hořící skládky kompostu u Velkých Albrechtic. V neděli zase těžaři v Kunčicích pod Ondřejníkem nezvládli vypalování lesa.

 

 

Hasiči v uplynulém týdnu varovali, že přibývá požárů od pálení trávy a klestí. Teplejší počasí pak nahrává samovznícení např. kupek sena či trávy a rychlejšímu rozšíření ohně. Při pálení, které se zvrtne, každoročně zemře několik lidí.

epa TN.cz