Tragédie v Krucemburku

Hasiči u rybníka přejeli 10letého chlapce! Spadl jim pod kola

Hasičské auto
Zdroj: Profimedia
Téma:

U rybníka v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli hasiči desetiletého chlapce. Mířili k požáru a školák jim spadl pod kola. V kritickém stavu skončil v brněnské nemocnici.

Zřejmě nešťastná náhoda se stala v sobotu, kdy na krucemburském rybníku závodily dračí lodě. Dobrovolní hasiči zajišťovali bezpečnost účastníků, odvolali je ale k požáru trávy.

 

Při výjezdu z areálu přejeli desetiletého chlapce. Nešlo o velkou hasičskou stříkačku, ale o dopravní auto, které mělo vyjíždět pomalu a se zapnutou výstražnou signalizací. Sám řidič poskytl chlapci první pomoc, dokud nepřijeli záchranáři.

 

Hocha, který byl v kritickém stavu, pak museli letecky přepravit do fakultní nemocnice v Brně. Podle mluvčího nemocnice mělo dítě pohmožděniny po celém těle, zlomeninu pánve i dalších kostí a vnitřně krvácel. Po operaci už se jeho stav zlepšil.

 

Nehoda vzbudila zmatek a nenávistné reakce, které přihlížející směřovali hlavně na řidiče hasičského vozu. Někteří svědci pak tvrdili, že chlapec zakopl, další, že pod kola přímo vběhnul, a obcí se začaly šířit různé spekulace.

 

 

Jednou z nich bylo i to, že dobrovolný hasič předtím, než za volant usedl, pil. Podle starosty i velitele hasičů to ale není pravda, pětačtyřicetiletý řidič prý vypil pouze dvě nealkoholická piva. Policisté proto naměřili stopy alkoholu v jeho dechu, krev mu ale vzít nechtěli.

 

Policie nehodu dále vyšetřuje, potvrdila to i mluvčí Monika Pátková. "S ohledem na věk i rodinu chlapce ale nebudeme poskytovat žádné bližší informace," dodala.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Máte problémy se zrakem? Můžete být nebezpečný řidič!
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

epa TN.cz