galerie naděje vyhasíná

Hasiči už psa Mildu nezachrání! "Byl vystresovaný," vzpomínají

Téma:

Hasiči už nemohou pro jezevčíka Mildu, který v sobotu zabloudil do zrádných chodbiček kamenolomu u Bernartic, bohužel nic udělat. Ačkoli měli psa v úterý na dosah, veškeré snahy o jeho záchranu museli nakonec vzdát. Přístupová cesta se začala bortit a se svými životy by tak hazardovali sami. Zbývá poslední naděje.

"Byli jsme od něj asi 50 centimetrů, byl vystresovaný," popsala mluvčí hasičů Pavla Jakoubková TN.cz chvíle, kdy už to vypadalo, že se jezevčíka možná opravdu podaří zachránit. V podzemních chodbičkách kamenolomu bloudí už od soboty, je velmi zesláblý a čelí mrazivým teplotám.

 

I když psa zachytilo oko kamery, nakonec se hasičům v síti chodeb opět ztratil. "Hasiči se prokopali až do míst, kde ho spatřili naposledy. Dál už ho nezachytila ani štěrbinová kamera, ani echolokátory," dodala Jakoubková.

 

 

Zachránci se dostali až do hloubky tří metrů, dál už ale pokračovat nemohli. Riskovali by totiž i své životy. "Terén je velmi nestabilní a v případě pokračování hloubení hrozí sesunutí svahu," vysvětlila mluvčí. "Velitel zásahu se v 19:30 hodin, to znamená po 34,5 hodinách od nahlášení události na tísňovou linku, rozhodl zásah ukončit," dodala.

 

GALERIE: Záchrana jezevčíka Mildy

1
/
6
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Boj o život psa ve skalách u Bernartic - 3

 

Naděje pomalu vyhasíná, Milda ale stále má šanci dostat se ven - i když velmi mizivou. "Prohloubili jsme díru až k místu, kde byl," řekla Jakoubková s tím, že pes má tak průchozí cestu ven a nyní už to tedy bude záležet hlavně na něm. Jestli chce přežít, musí se co nejrychleji vymotat z chodbiček zpět na zemský povrch.

 

 

Přesně tak si zachránil život i lovecký border teriér Bárt, který se vydal uprostřed Českého ráje za liškou a uvízl v noře. Přežil v ní neuvěřitelných 16 dní, než se dostal ven. To už málokdo věřil, že se ho podaří zachránit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Zemřel mi pejsek. Byl jak dítě!

lud TN.cz