Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.10. 2015 18:25
VIDEO

ANKETA: Hasiči v koloně blokovali odstavný pruh! Měli na to právo?

Zdroj: YouTube.com

Do redakce TN.cz poslal čtenář video, na kterém je vidět, jak vůz hasičů blokuje průjezd odstavným pruhem na dvouproudé silnici, na které je kolona. Měl na to řidič právo?

Kolony na silnici nemá rád nikdo a mnoho lidí se snaží je všemožnými způsoby objet. Někteří lidé k tomu, aby se dostali ze zablokované silnice na nejbližší sjezd, využívají odstavný pruh. Mnoho řidičů to ale těžce nese a snaží se takto jedoucí vozidla blokovat.

 

Anketa

Měli hasiči právo blokovat odstavný pruh?

Hlasovalo 622 lidí.

 

V případě, který je zachycen na videu, blokuje odstavný pruh velký vůz hasičů. A autor videa kolem nich nemohl projet právě na nejbližší sjezd ze zacpané silnice, což se mu samozřejmě nelíbilo. Kdo by také chtěl stát v koloně na ucpané komunikaci?

 

 

Na silnici v případě kolony musí být prostor pro vozidla integrovaného záchranného sboru (IZS) - policie, záchranky a právě hasičů. Jenže ten by měl být uprostřed. Vozidla z levého pruhu musí  v případě průjezdu složek IZS uhnout ke kraji nalevo, vozidla z pravého pruhu potom právě do odstaveného pruhu.

 

Jaký je váš názor na video s blokujícími hasiči? Měli právo zablokovat odstavný pruh, nebo je počínání řidiče za hranou? Hlasujte v anketě a napište nám, co si myslíte do komentářů pod článkem, nebo na náš Facebook.

hru TN.cz
Reklama