lidé si neoddychnou

Hasiči v Německu hlásí denně stovky výjezdů. Silné bouřky budou řádit dál!

Anežka Pichrtová
Anežka Pichrtová
6.6. 2021 21:54
Téma:

Německo trápí už třetí den silné bouřky. Drží se hlavně nad Bavorskem, kde i v neděli napáchaly velké škody. Silné záplavy už mají na svědomí několik zraněných a jeden člověk zemřel. Podle meteorologů ustanou bouřky až v polovině příštího týdne.

Voda s sebou brala vše. Ve městě Mosbach se lidé brodí po kolena a ulice připomínají spíše kanály v italských Benátkách. Podobně na tom je i Stuttgart, s vodou bojují auta a na hlavním nádraží bylo ráno až 30 centimetrů vody.

 

Velká voda už má několik obětí. V nemocnici zůstává s vážnými zraněními i dvanáctiletá dívka, která po úderu blesku spadla z kola přímo pod projíždějící auto.

 

 

Hasiči na mnoha místech země absolvovali stovky výjezdů denně - většinou kvůli zatopeným sklepům, ale i kvůli dopravním nehodám způsobeným deštěm. Déšť a bouřky mají vydržet i další dny. Podle meteorologů si obyvatelé neoddychnou do poloviny příštího týdne.

 

Meteorologové varovali před silnými bouřkami i v Česku, ale vypadá to, že to nejhorší si vytrpěli právě naši západní sousedé.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz