Hrozí mu pokuta

Hasiči varují před pálením trávy! Důchodci ožehly plameny obličej

Hasiči - pálení trávy
Zdroj: HZS Moravskoslezský kraj
Hasiči často vyjíždějí k požárům, které vzniknou při neopatrném pálení trávy
Téma:

Hasiči znovu varují před plošným pálením trávy nebo porostu. Důchodci, který se rozhodl posečenou trávu zapálit, se tento risk nevyplatil. Plameny mu ožehly obličej a pohltily část zahrady. Seniorovi navíc hrozí tučná pokuta.

Starší muž z Rychvaldu se chtěl zbavit posečené a usušené trávy, neshrabal ji ale ani na jednu kupu a zapálil přímo na zahradě tak, jak byla. Za nepovolené pálení sena byl drsně potrestán - soused ho našel ležet na zemi v kouři.

 

"Při poryvu větru se oheň rozšířil, ožehl mu obličej a důchodce v pokročilém věku skončil v nemocnici," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela. Stalo se tak v pondělí odpoledne. Přivolaní hasiči se rychle vypořádali s požárem, který už zasáhl plochu 100 x 25 metrů.

 

 

Zranění by nemělo 76letého muže ohrožovat na životě, hrozí mu ale mastná pokuta. Lidé, kteří zákaz plošného vypalování trávy nebo pálení na ploše poruší, mohou platit až 25 tisíc. Firmám hrozí ještě větší postih - až půl milionu korun.

 

Hasiči dlouhodobě na nedovolené a neopatrné pálení trávy nebo klestí upozorňují a varují před ním především v době, kdy se zvedá vítr. Každé pálení je lepší ohlásit a počínat si s velkou opatrností. Oheň může lehce přeskočit na pozemek.

epa TN.cz