Škoda za miliony

Hasiči vyšetřují požár motorestu. Zjišťují, jestli měl komín revizi

Téma:

Problémy při jednání s pojišťovnou zřejmě čekají majitelku vyhořelého motorestu Čtyři kameny. Není totiž jasné, jestli byl komín, od kterého začala stavba hořet, postaven v souladu s předpisy a jestli měl platnou revizní zprávu. S požárem dřevěné koliby u dálnice D10 bojovali hasiči od sobotního rána až do neděle, škody jsou třicet milionů korun.

V neděli vyšetřovatelé řekli, že mají o příčině požáru jasno. V pondělí se ale k troskám motorestu znovu vrátili. A zkoumali hlavně inkriminovaný komín. "Víceméně nás zajímá prostup toho komínovýho tělesa střešním pláštěm," řekl Jiří Pospíšil, vyšetřovatel hasičů.

 

Hasiče zajímá i projektová dokumentace koliby. Zatím totiž není jasné, jestli byl komín zanesen už v ní, nebo se přistavoval až později. "Jedná se zejména o to, jestli tam byly dodrženy všechny bezpečnostní požadavky, předpisy, popřípadě jestli tam bylo něco porušenýho," dodal.

 

 

Další podstatnou věcí je revizní zpráva. Tu zatím nikdo z vyšetřovatelů neviděl. Pokud neexistuje, bude mít majitelka koliby jednání s pojišťovnou hodně složité. "V případě vzniku požáru je pojišťovna oprávněna krátit pojistné plnění," řekla Monika Bártlová z Asociace pojišťoven.

 

Na konkrétního viníka ale nakonec ukáže až policie. Ta případ vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení. Majitelka podniku je ze Švýcarska, v pondělí se ale u Čtyř kamenů objevila. "Je to velmi smutné, co se stalo. Pro mne jako investora i pro personál, co tu pracoval," řekla žena.
 

ham TN.cz