Záchrana řidiče

Hasiči z Ostravy zachránili život kamioňákovi ve Francii

Dispečink tísňové linky Ilustrační snímek
Zdroj: ZZS Plzeňského kraje
Ilustrační foto
Téma:

Volání o pomoc přijali v pátek kolem půl třetí ráno příslušníci Hasičského záchranného sboru v Ostravě. Zástupce české dopravní firmy kontaktoval tísňovou linku, že jeho kolegu ve Francii postihly vážné zdravotní problémy. V tu chvíli se spustila akce za záchranu života.

Českého řidiče kamionu postihly ve městě Brignais nedaleko francouzského Lyonu silné bolesti na hrudi. O této skutečnosti informoval ostravské hasiče řidičův nadřízený. "Volající současně poskytl údaje o přesné poloze řidiče a jeho mobilní telefonní číslo," popsal zásah mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

Protože v rámci mezinárodního tísňového volání 112 dosud neexistuje přímý kontakt na operační středisko hasičů či jiných záchranných složek pro Francii, hasiči se pokusili spojit přímo s českým velvyslanectvím v Paříži.

 

 

"Na krizové lince, ale v tuto brzkou ranní hodinu telefon v Paříži nikdo nezvedal," vysvětlil Kůdela. Velvyslanectví se nakonec podařilo kontaktovat až pomocí českého ministerstva zahraničí. "Ti pak zařídili vyslání sanitky pro českého řidiče v bolestech," doplnil mluvčí hasičů.

 

 

Není to však první podobný skutek ostravských hasičů. Zhruba před rokem pomáhali při podobné situaci českému řidiči kamionu ve Švýcarsku. Za tento čin dostali letos na jaře Zlatý záchranářský kříž za humanitární čin mimo území České republiky a pomoc českému řidiči v zahraničí. "Díky rychlé reakci oceněných příslušníků se podařilo včas ošetřit českého řidiče kamionu, trpícího vážnými zdravotními problémy," vzpomněl Kůdela.

pan TN.cz