dojemná chvíle

Hasiči z USA vyrazili Austrálii na pomoc. Na letišti je přivítal potlesk!

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 10.1. 2020 21:02
Téma:

Celý svět upírá pohled na ekologickou katastrofu, která zasáhla Austrálii. Na pomoc s ničivými požáry vyrazili hasiči z různých států světa, mezi nimi i ze Spojených států. Když přiletěli do Sydney, na letišti je lidé přivítali bouřlivým potleskem.

Dojemné video na sociální sítě vložil komisař australského hasičského sboru Shane Fitzsimmons. Zachycuje chvíli, kdy letištěm v Sydney procházejí američtí hasiči, kteří přiletěli s jediným cílem - pomoci v boji s ničivými požáry.

 

A zatímco procházeli letištěm, lidé kolem nich se zastavili a bouřlivě a naprosto spontánně jim začali tleskat. "V tom potlesku se odrážela vděčnost a obdiv za jejich velkorysost," okomentoval situaci na letišti komisař Fitzsimmons. Během jednoho dne se video stalo virálním. Jenom na twitteru ho přesdílelo 18 tisíc lidí a více než 70 tisíc lidí k němu dalo srdíčko.

 

 

Americké úřady v úterý uvedly, že plánují poslat do Austrálie dalších alespoň sto hasičů, aby posílily jednotky těch, kteří už tam jsou. Informovala o tom televize ABC 7.

 

Mezi oběma státy panuje vzájemná dohoda a solidarita. Americkou Kalifornii totiž také pravidelně sužují smrtící požáry. V roce 2018 vyrazilo na pomoc Spojeným státům 138 australských hasičů.

 

V Austrálii momentálně pomáhají hasit požáry i hasiči z Kanady nebo Nového Zélandu. Nejvíce zasažené jsou oblasti Victorie a Nového Jižního Walesu. NASA dokonce zveřejnila fotografie Klokaního ostrova, která ukazuje, jakou katastrofu tam oheň způsobil.

 

Na to, jak se ostrov změnil, se můžete podívat v reportáži TV Nova:

 

Na reportáž TV Nova o současném stavu v Austrálii se můžete podívat zde:

 

Související témata:
TN.cz