nebezpečné radovánky

Hasiči zachránili bruslaře z ledové vody, sami pak potřebovali pomoc

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť
Aktualizováno 13:45
18.2. 2021 13:20
Téma:

Záchranáři varují před vstupem na zamrzlé rybníky, řeky a přehrady. Led už není dostatečně pevný. Ve středu odpoledne se tři bruslaři propadli na Orlíku. Do nebezpečí se pak dostali i dva hasiči, kteří je zachraňovali. Z vody je musel vytáhnout vrtulník.

Hasiče, záchranáře i policisty zaměstnala trojice bruslařů, která se ve středu odpoledne rozhodla vyrazit na přehradu v okolí zámku Orlík. Led, který už není po oblevě dostatečně pevný, se pod nimi prolomil.

 

Trojici se nakonec podařilo z vody dostat, dva bruslaře převezli záchranáři do nemocnice. Dva zasahující hasiči už se ale zpět na břeh nedostali a z vody je tak musel pomocí lana vytáhnout vrtulník. Oba jsou v pořádku.

 

 

Led se před pár dny prolomil také pod ledařem se šestikolkou, pomocí níž na Lipenské přehradě u Frymburku upravoval bruslařkou dráhu.

 

Záchranáři varují: i když noční teploty stále klesají pod bod mrazu, led už není dostatečně silný a vstup na zamrzlé plochy je velmi nebezpečný. Záchranná akce navíc zbytečně zaměstnává hasiče i zdravotníky v době, kdy může být jejich pomoc potřeba jinde.

ts TN.cz